inquiry@hungthaimetal.com    +86 13046077977
Cont

Jakieś pytania?

+86 13046077977

Mar 25, 2025

PPGI vs PPGL: Co jest lepsze dla Twojej aplikacji?

color coated galvanized steel coil

wstęp

 

Podczas wybierania Zmowona cewka stalowa, PPGI (wstępnie pomalowana stalowa cewka ocynkowana) i PPGL (wstępnie pomalowana cewka stalowa Galvalume) często mogą być mylące. Oba mają kolorową powłokę na powierzchni, a ich wygląd jest podobny, ale ich podstawowe materiały i właściwości różnią się znacznie, co bezpośrednio wpływa na trwałość, koszt i przydatność projektu. PPGI jest znane ze swojej opłacalności, podczas gdy PPGL prowadzi drogę z doskonałym odpornością na korozję. Wybór niewłaściwego materiału może spowodować przedwczesne przekroczenia rdzy lub budżetu.

 

Przegląd PPGI

 

Omówioną stalową cewkę ocynkowaną (PPGI) jest wykonana z stalowego arkusza stalowego powlekanego warstwą organiczną (taką jak poliester lub PVDF) po pokryciu powłoką cynku. Powłoka cynku chroni stalowy podłoże poprzez ofiarną działanie anody, podczas gdy powłoka dodaje piękna i odporności na pogodę.

 

  • Charakterystyka:Wagi powłoki cynku są zwykle Z {0}} Z275 (80-275 gramów na metr kwadratowy), o grubości 0. 12-1. 2 milimetry.
  • Niski koszt: około $ 600- 800 USD za tonę (cena rynkowa w 2023 r.), dojrzały proces produkcyjny, cena przystępna.
  • Wszechstronny: Dobra wykonalność, łatwa do wycięcia i kształtowania, odpowiednia do różnych aplikacji.
  • Ograniczenia: Średnia opór korozji, ograniczona żywotność (około 10-20 lat), gdy warstwa cynku jest cienka.

 

PPGI jest popularnym wyborem dla produkcji budowlanej i urządzeń ze względu na jego przystępność cenową i elastyczność, szczególnie w środowiskach o niskiej zawartości korozji.

 

Przegląd PPGL

 

Ppgl in Zmowona cewka stalowa oparta jest na stali ocynkowanej z powłoką 55% aluminium, 43,5% cynku i 1,5% stopu krzemu, a następnie kolorowej warstwy farby. Ta struktura stopu znacznie poprawia trwałość.

 

  • Charakterystyka:Waga powłoki wynosi zwykle az 50- AZ150 (50-150 gramów na metr kwadratowy), a zakres grubości jest taki sam jak masa PPGI.
  • Wyższy odporność na korozję:Aluminium-Zinc jest 2-6 czasów bardziej odpornych na korozję niż czysty cynk, z żywotnością do 25 lat.
  • Wyższa cena:Około $ 700- 900 USD za tonę ze względu na zwiększoną zawartość aluminium i złożony proces.
  • Zalety:Silna odporność na ciepło, odpowiedni dla ekstremalnych klimatów.

 

PPGL jest często stosowany w bardziej wymagających środowiskach ze względu na swoje doskonałe możliwości ochronne, co czyni go preferowanym wyborem dla projektów przybrzeżnych i przemysłowych.

 

 

Porównanie wydajności

 

Różnice w odporności na korozję, odporność termiczną i koszt między PPGI i PPGL określają ich obowiązujące scenariusze.

 

Odporność na korozję

 

  • PPGI: Powłoka cynku zapewnia podstawową ochronę, trwającą 10 lat w łagodnym klimacie dla Z80 i do 20 lat za Z275. Testowanie natryska solnego (ASTM B117) pokazuje, że Z275 wykazuje niewielką rdzę po 500 godzinach.
  • PPGL: Synergistyczny efekt stopu aluminium-zinc czyni go znacznie bardziej odpornym na korozję niż PPGI. AZ150 nie wykazywał znaczącego rdzewienia po 1000 godzinach testowania natryskowego soli, a jego żywotność jest 50% do 100% dłuższa niż w przypadku PPGI.

 

Opór termiczny

 

  • PPGI: Powłoka cynku jest lotna w wysokich temperaturach i ma ograniczone możliwości odbicia ciepła. Jest odpowiedni dla środowisk o temperaturach poniżej 200 stopni.
  • PPGL: Wysoka zawartość aluminium, 70% współczynnika odbicia, odporna na ciepło, może wytrzymać temperatury do 300 stopni, odpowiednie dla tropikalnych lub przemysłowych obszarów wysokiej temperatury.

 

Analiza kosztów

 

  • PPGI: Koszt początkowy jest niski, około $ {0}} 5 USD za metr kwadratowy (grubość 0,5 mm), a częstotliwość konserwacji jest wysoka.
  • PPGL: około $ 4- 6 USD za metr kwadratowy, wysokie inwestycje początkowe, ale niskie długoterminowe koszty utrzymania i krótszy zwrot z cyklu inwestycyjnego.

 

Tabela porównawcza: właściwości PPGI vs PPGL

 

charakterystyczny

PPGI

PPGL

Materiał podstawowy

Stal ocynkowana (z 80- Z275)

Galvalume stel (az 50- AZ150)

Odporność na korozję

Medium (10-20 lata)

High (20-25 lata)

Opór termiczny

Normalny (normalny<200°C)

Doskonały (<300°C)

Koszt

$ 600- 800 $\/ton

$ 700- 900 $\/ton

Waga

3-10 kg\/m² 3-10 kg\/m²

 

odpowiedni scenariusz

 

Różnica w wydajności między PPGI i PPGL określa ich zastosowanie.

 

PPGI nadaje się do użytku w pomieszczeniach

 

  • Scenariusze: Wewnętrzne ściany magazynowe, wewnętrzny dach mieszkalny, okładziny budynków lekkich.
  • Powód:Środowisko niskiej korozji nie wymaga super ochrony, a przewaga kosztowa PPGI jest znacząca. Na przykład na obszarach śródlądowych z rocznymi opadami mniej niż 1, 000 mm, Z120 może spełniać wymagania.

 

PPGL jest odpowiedni dla obszarów przybrzeżnych

 

  • Scenariusz: Dachy nadmorskie, fasady przemysłowe, produkcja kontenerów.
  • Powód:Wysoka sól i wilgotność (np. Wilgotność> 80%) wymagają większej odporności na korozję, a stop aluminium-Zinc PPGL działa doskonale.

 

Rada wyboru: PPGI dla łagodnych klimatów i PPGL dla ekstremalnych środowisk. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz priorytetowo traktować PPGI, a PPGL jest inwestycją długoterminową.

 

sprawa

 

Zamiast wymieniać określone elementy, faktyczną logikę selekcji PPGI i PPGL została wykazana poprzez analizę typowych scenariuszy aplikacji. Poniżej znajdują się dwa hipotetyczne, ale reprezentatywne scenariusze, które pomogą Ci dopasować Twoje potrzeby.

 

Scena 1: Mały magazyn (PPGI) w śródlądowym mieście

 

  • Tło:Magazyn o powierzchni 500 m² musi zostać zbudowany w śródlądowym mieście z rocznymi opadami deszczu wynoszącymi 800 mm i wilgotnością 50%. Budżet jest ograniczony.
  • Wymagania:Tanie, trwałość przez ponad 10 lat, podstawowa estetyka.
  • Zalecany wybór:0. PPGI o grubości 4 mm z powłoką cynku Z100 i powłoką PE.
  • Powód:W łagodnym klimacie Z100 zapewnia wystarczającą ochronę, a powłoka PE jest niedroga i dostępna w szerokiej gamie kolorów. Koszt za metr kwadratowy wynosi około 3,2 USD i nie wymaga żadnych poważnych napraw przez 15 lat. Jeśli stosuje się PPGL, koszt wzrasta do 4,5 USD, co nie jest opłacalne.
  • Oszacowanie wyników:W ciągu 10 lat po instalacji nie ma znaczącej rdzy na ścianach i dachu, oszczędzając około 20% budżetu.

 

Scena 2: Resort dach w tropikalnym przybrzeżnym obszarze (PPGL)

 

  • Tło:Tropikalna wyspa ze średnią roczną wilgotnością 85%, wysokimi temperaturami 35 stopni i wysokim stężeniach soli w sprayu wymaga trwałego dachu dla ośrodka.
  • Wymagania:Wysoka odporność na korozję, żywotność ponad 20 lat i długotrwały kolor.
  • Zalecany wybór:0. 6 mm grubości ppgl z powłoką AZ150 i powłoką PVDF.
  • Powód:Wysokie spray solne i wysokie temperatury wymagają doskonałej odporności na korozję stopów aluminiowych-zinków, a powłoka PVDF zapewnia odporność na UV i zanikanie kolorów. Koszt za metr kwadratowy wynosi około 5,8 USD, co jest lepsze niż 3,5 USD dla PPGI, co może rdzewieć w ciągu 5 lat.
  • Oszacowanie wyników:Po 20 latach dach nadal zachowa 90% jego jasności, a koszty utrzymania zostaną zmniejszone o 40%.

 

Analiza:PPGI nadaje się do scenariuszy opartych na budżecie i niskiej korozji, podczas gdy PPGL wykazuje długoterminową wartość w trudnych środowiskach. Scenariusze te pokazują, że cele środowiska i projektu są kluczowymi czynnikami wyboru.

 

wniosek

 

Czy wybrać Omówionej stalowej cewce ocynkowanej (PPGI) lub Zmowała cewka stalowa (PPGL) zależy od konkretnych potrzeb i kompromisów:

 

  • Ograniczony budżet, łagodne środowisko: PPGI jest ekonomicznym wyborem, z wystarczającą powłoką PE i warstwą cynku Z120.
  • Ekstremalny klimat, długoterminowa trwałość: PPGL jest lepszy, z powłoką PVDF i AZ150, aby zapewnić wydajność.
  • Kompleksowe rozważenie: Oceń okres użytkowania projektu, koszty utrzymania i początkowe inwestycje w celu obliczenia długoterminowego zwrotu.

Wyślij zapytanie